Kumbaya, my lord, Kumbaya!

Kde domov můj, kde?

27. 5. 2009 10:25
Rubrika: Žvatlání

"Jsem Evropan jsem, mám rád svou zem" - parafráze na Šimka a Grosmana dnes uvede moje zamyšlení. Mám myšlenky v půli cesty, takže mě omluvte, pokud to nebude „pravé ořechové". Četl jsem spoustu národně procítěných článků a nevěděl jsem, co mi na nich nesedí. Vezmu to pomaličku a postupně. Evropa byla nositelem „západní civilizace" ať už to znamenalo cokoliv.. Řekové, Římané, polyteismus vystřídaný monoteismem, válka stíhaná válkou, oslavy Boha a oslavy lidského rozumu a vědění, to vše zde bylo a to vše vytvořilo zvláštní svět zvaný „Evropa".

Střih, záběr, podívejme se na takové maličké územíčko západně od geografického středu Evropy. Dnes se jmenuje Česká Republika a zoufale se snaží tvářit světově, navrátit se na výsluní zahraniční diplomacie z let 1918 až 1938. Vlastně nenalézám odpověď na otázku - kdo je to Čech? Jak se nechá tato etnická skupina definovat? Vnější znaky - jsou to lidé žijící (většinou) na území ČR, jsou to lidé hovořící českým jazykem (tak jak umí) a drtivá většina je bílé pleti. Vnitřní znaky - smysl pro černý humor (povětšinou) a Švejkovství (někdo tomu říká bezpáteřnost, prostě se dokážeme přizpůsobit situaci). Pokud jsem něco zapomněl, pak mě klidně v komentářích doplňte!

Jsme zpátky v Evropě, píše se rok 1945 a celá Evropa je naprosto grogy, vítězné mocnosti mají podobné prd jako mocnosti poražené, Evropa začíná hledat cestu „kudy z toho ven. Vzniká EHS, později EU kde se lidé snaží bojovat za naše „evropanství". Kdo je to Evropan? Vnější znaky - jsou to lidé žijící na území čeho? EU? (to Norové a Švýcaři nejsou Evropané?) na území geografické Evropy? (považuje někdo z vás rusy za Evropany?), lidé mají (jakou vlastně barvu pleti? Vždyť seveřany rozeznáme od Italů a Francouzky od Němek a to ani nemusí promluvit, rusky a Britky jsou kapitolou samo pro sebe) a každý hovoří, jak se mu jen chce. Vnitřní znaky - kompromisy a odpuštění. Evropané se poučili, do konfliktů se nepouští a namísto svých armád mají armádu USA v rámci NATO. Prominout Němců, prominout a tolerovat všechno a cokoliv, jen aby byl klid...

A právě to je bod, kdy vlastně zjišťujeme, že EVROPAN je uměle smyšlená osoba, kterou se mi nedaří definovat (už jsem psal, že definice Evropana uvítám v komentářích?). A pak jsou tady přistěhovalci. Co po nich vlastně vyžadujeme?

  • Nauč se náš jazyk, abychom se domluvili
  • Posílej své děti do školy
  • Pracuj a dávej státu víc než si vezmeš
  • Neporušuj zákony této země
  • Buď jako my

Poslední bod mě děsí. Říkáme „buď jako my" ale kdo jsme my? Evropská historie šla ruku v ruce s křesťanstvím a křesťanskou morálkou, nyní se Evropa Boha zřekla. Česká Republika se Boha zřekla už dávno, takže se musíme ptát - KDO jsme my? Co nás naplňuje? Co nás definuje? Pokud se přistěhuje muslim JE muslimem a jediné co mu nabízíme je negace - nevěř v Boha, takového Tě nechceme, přestaň věřit a začni jíst, co Ti naservírujeme.. většina našich výhrad směřuje k jejich víře, protože první čtyři body požadavků se snaží první vlna přistěhovalců splnit (tady záměrně vynechávám jejich děti, které nemají práci - příkladem budiž Francie, ačkoliv i tam je otázka čí je to vina).

Prosím, pomožte mi najít definici evropanství a češství, abych věděl, že nejsme pouze prázdné skořápky, ale že jsme komplexní lidé - tělo i duše.

Sdílet

Komentáře

jarda77 Né, to je vo tom, že lidi maj v palicích nasráno. Pod nějakým pojmem si představují úplně něco jinýho, takže ve výsledku taková osoba žije vlastně ve lži.

Jidášek to:Jarda77<br />
Hřích = porušení pravidel silničního provozu či zdravého životního stylu. Hřešení je např. kouření či pojídání sladkostí. ("Policie pokutuje hříšníky").<br />
Pokušení = Doporučovaná, tolerovaná či alespoň omlouvaná ochota spáchat hřích; často je chápáno jako něco, čemu je vlastně třeba podlehnout. Například touha zakoupit drahou kabelku či sníst čokoládu ("nejjemnější pokušení").<br />
Ďábel = obdivná přezdívka či označení někoho, kdo je ve svém oboru dobrý. ("staňte se sexuálním ďáblem!"). Anděl=stvoření líbezné, něžné a naivní... proto je, kvůli vyváženosti, lepší "anděl s ďáblem v těle"...<br />
Zpověď = sdělení informací o svém soukromém životě novinářům ("Otřesná zpověď prostituta!")<br />
Půst = NEDOBROVOLNÉ odříkání si nebo deficit čehokoli; nežádoucí stav, který je třeba co nejdříve opustit. ("sexuální půst", půst fotbalisty, který pro zranění nemůže hrát...)

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona Nuvio